Selülit Giderme Uygulaması ile pürüzsüz bir cilde adım atın!

Merkezimizdeki uzman ekibimiz, selülit giderme uygulama konusundaki deneyimleriyle müşterilerimizin dolaşım bozukluklarına yönelik etkili çözümler sunmaktadır. Selülit giderme uygulaması hem cilt altı dokulara oksijen akışını artırıyoruz hem de lenf ve kan akışını hızlandırarak selülitlerin görünümünü azaltmaya odaklanıyoruz.

-

Bölgesel yağlanma nedenleri ise farklı şekillerde gün yüzüne çıkabiliyor; bu kimi zaman hareketsiz yaşam kimi zaman metabolizma hızımızın yavaşlaması kimi zaman ise karbonhidrat ve trans yağların aşırı tüketimi olabilir. Bazen ise gereğinden fazla kalori alınmadığında dahi hormonal bozukluklar bölgesel yağlanmanın kapılarını aralayabilir. Fast food alışkanlığı vitamin ve minerallerin eksik alınması şüphe yoktur ki bölgesel yağlanmaya sebep olan bir diğer etkendir. Konu bölgesel incelme cihazlarından powershape 2 bölgesel zayıflama, yağ hücrelerinin parçalanıp, sıvılaştırılması bu işlemi özetleyebilir,  vücutta her ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın gitmeyen bölgesel yağlar cerrahi müdehaleye gerek kalmadan sökülüp atılabilmektedir.

-

Üç teknolojiyi içerisinde barındıran bu cihaz bu alanda geliştirilmiş olan güvenilir cihazların başında gelir. Vakum , ışın , radyofrekans ile inatçı ve alt tabakalara yer etmiş yağlardan kurtulmak mümkün olabiliyor. İşlem yapılırken özel bir jel kullanır ve deri yüzeyindeki kılcal damarlara zarar vermez. Powershape 2’nin etki alanı kadın veya erkeğin bedenindeki ilk üç santimlik tabakadır.  Seanslar sonrası kırk dakikalık yürüyüş öneren uzmanlar yağ hücrelerinin parçalanabilmesi için on adetlik paketler önermektedirler. Alınan seanslar sonrası beş ile on santim incelme görülen hastalar memnuniyetlerini hemen hemen her mecrada dile getiriyorlar.

Her ne kadar powershape 2 vücutta beş ile on santim arasında incelmeye yardımcı olsa da yapılan araştırmalarda uzmanlar bunun bir takım oyunu olduğunu beyan etmektedirler. Kalori saymak, alkol tüketimine dikkat etmek bunlardan birkaçıdır. Aynı zamanda şok diyetlerden uzak durmak ve uyku düzenine dikkat etmek de bölgesel yağlanmayı engelleyen unsurlar arasında sayılabilir. 

-

Yukarıdaki bilgilerin ışığında; kişileri powershape2 uygulamasına  iten etkenlerin çoğunlukla yanlış beslenmeden kaynaklı oluşan yağ toplanmaları olduğunu gördük. Aynı zamanda uzmanlar bölgesel incelme cihazları uygulanırken bir diyetisyene başvurulması konusunda da hemfikirler. Daha önce de belirtildiği gibi bunun bir takım oyunu olduğunu bilerek hareket etmekte fayda olup seanslar aynı zamanda sağlam bir diyetle desteklenmeli.
Powershape 2 uygulamasının yararları arasında en çok göze çarpan ise cildi yenileyerek kolajen aktivasyonunu sağlamasıdır. İçerdiği üçlü teknoloji (radyo frekans, vakum, ışın ) ile dolaşımı düzenleyerek vücuttaki blokajı kaldırarak taptaze bir dokuya kavuşmasına yardımcı olur.

Ameliyatsız incelme denildiğinde akla gelen ilk uygulamalardan olan powershape 2 son günlerde oldukça popüler ve aranılan bir yöntemdir. Bu yöntemin yayılmasında estetik hastaneleri ve klinikler öncü olmuştur ancak yine de seçim yapılırken alanında uzman kişilere uygulamayı yaptırmakta fayda vardır.